BV9

BLUE VALLEY 9 CROSSROADS

ZAČIATOK AKCIE: 28.08.2019 – 14:00
SKORŠÍ PRÍCHOD DO PRIESTORU OD: 27.08.2019 – 14:00
KONIEC AKCIE: 31.08.2019 – 14:00
GPS: 47.840032, 18.342834
Prvá vlna lístkov bude spustená čoskoro. Sledujte stránku Blue Valley Series a majte vždy najnovšie informácie z Modrého údolia.

9. ročník airsoftovej MILSIM/LARP akcie Blue Valley.

Blue Valley vstupuje do nového roku 2019 s veľmi nestabilným prostredím. Nový guvernér, ktorého voľba vyvolala veľké vášne, je neznámou persónou pre obyvateľstvo a aj ozbrojené zložky v údolí. Úspešný kandidát, ktorý vzišiel z podnikateľského prostredia, vďaka tomu, že žiadny iný kandidát už nebol k dispozícii, určite kľud v provincii nepridal….

Pred guvernérom je neľahká úloha. Všetkých, no najmä obyvateľov Modrého údolia, musí presvedčiť, že napriek komplikovanosti, bola jeho voľba dobrým krokom. Snáď bude schopný ustáť nie len vzťahy s ISAF, ANP a inými dôležitými mužmi v oblasti, ale v prvom rade dostať obyvateľov na svoju stranu. Vláda mu preto pridelila svoje ozbrojené zložky, aby nie len zabezpečila jeho ochranu, ale aj obyvateľom dokázala, že so svojou prítomnosťou v provincii to myslí vážne.

Presvedčiť starešinov a miestne obyvateľstvo však nebude jednoduché. Tradičný spôsob života je hlboko zakorenený v mysliach miestnych ľudí a ani minuloročná voľba guvernéra prílišnú dôveru nevyvolala. Kmeňová hierarchia robí zo starešinov tých, ktorý ovládajú údolie a pokiaľ bude chcieť vláda a guvernér získať srdcia ľudí na svoju stranu majú dve možnosti, buď na konci mať starešinov na svojej strane, alebo presvedčiť ľudí, že kmeňové tradície už netreba. Na názore obyvateľov bude možno záležať viac, ako inokedy.

Voľby nie len že nepriniesli stabilitu do provincie, ale samotnému guvernérovi vôbec neuľahčili život. Či sa mu podarí získať Modré údolie sa uvidí na záverečnej Šúre, kde starešinovia buď kývnu na spoluprácu s vládou, alebo bude guvernér rád, ak vôbec udrží svoju funkciu a vláda ho neodvolá.