HERNÉ STRANY A ICH
CHARAKTERISTIKA

Prosíme hráčov, aby sa snažili čo najviac priblížiť k skutočnému hraniu úloh. Iba tak dokážeme spoločne vytvoriť pre všetkých adekvátny herný zážitok.

Žijú si svojím životom, kde ich hlavnou úlohou je zarobenie čo najväčšieho množstva peňazí presvoj život. Za tieto peniaze si môžu kúpiť vodu, potraviny, zbrane a výdobytky západného sveta. Pre tento ročník bude v údolí zriadených niekoľko usadlostí a jedno hlavné mesto. Ubytovanie si zabezpečujú hráči sami formou stanov. Každá väčšia usadlosť bude obohnaná plotom z tkaniny, ktorý znázorňuje nepriepustný a nepriehľadný plot.

Prichádzajú na podporu stability v oblasti. Ich úlohou je pomáhať miestnym v budovaní infraštruktúry a zabezpečovať návrat ku bežnemu životu. Sú pravou rukou novozvoleného Guvernéra, sú nebojácny, oddaní veci a rozhodnutí splniť všetky príkazy za každú cenu. Ale ako všetko v Modom Údoli, za ku cenu?

Zložené bojové zoskupenie v rámci operácií TF 1505. Sú to všetko profesionálni vojaci, ktorí už majú za sebou odslúžené misie v operáciách ISAF. Velenie je zabezpečené od hlavného commandera, jeho zástupcu, štábu cez veliteľov rôt, až po veliteľov družstiev. Taktiež sú tu zastúpene jednotky PRT, SF, MP a EOD tím.

V oblasti bola zriadená policajná stanica pre udržanie zákonov. Sú to ľudia, ktorí bojovali proti bývalému režimu a chcú priniesť poriadok a zákon do Blue Valley. K tejto jednotke sa je možné pridať počas registrácie, ale aj počas samotnej akcie. Pre istotu si zo sebouzoberte čierne maskovacie nohavice a modrú košelu. Jednotka prechádza premenami a momentálne hľadá nové posily. Ak si odhodlaný chrániť právo a poriadok, tak táto strana je pre teba ako stvorená.

V hre sa vyskytujú aj herný novinári. Prinášajú aktuálne spravodajstvo s vojnou zmietanej krajiny. Ich zbraňami sú fotoaparáty, kamery a perá. Treba ich brať, ako hráčov a môžete s nimi nadviazať interakciu.

Na oko na nerozoznanie od AFG obyvateľov. Bojovníci, ktorí sa snažia svojou vojnou presadiť svoje pravidlá. Sú veľmi nevyspytateľní aj k domácemu obyvateľstvu. Všetko západné z princípu nenávidia.

DRESSCODE

Pre správne fungovanie akcie je potrebné dodržiavať dresscode. Pomáha vo fungovaní herného mechanizmu a zážitku z hry.

AFG OBYVATELIA

Civilný odev arabského štýlu. Striktný zákaz používania maskovacích odevov a vojenskej výstroje. Snažte sa svoje zbrane prispôsobiť jednoduchému obyvateľovi.

TF 1505

Maskovací odev jednotiek NATO. Povinné použitie nosičov balistických plátov a prílb (zvýhodnenie pri zásahoch strelnou zbraňou). Zbrane by mali byť použité podľa armády ku ktorej sa hlásite.

ANP

Čierne nohavice, alebo maskovacie nohavice typu WL a modrá košela. Povolené použitie vojenskej výstroje. Odporúčame použitie brokovníc (omráčenie) a útočných pušiek typu AK.

ANA

Maskovací odev (akýkoľvek mimo NATO vzorov), povinne použitie nosiča plátov a helmy. Zbrane sú povolené akékoľvek, ku ktorým sa dostanete.