Prológ Blue Valley 8 Rise to Power

8. ročník airsoftovej MILSIM/LARP akcie Blue Valley Series.

Blue Valley vstupuje do nového roku 2018 s nejasnou budúcnosťou. Po rokoch bojov v údolí sa situácia aj naďalej vyhrocuje. Namiesto pokoja, ktorý všetci očakávali príchodom a pôsobením jednotiek ISAF, sa nálada v Blue Valley stále nezdá pokojná…

Dôvodom je nové jednohlasné uznesenie vlády, že každá oblasť musí mať v rámci administratívneho aparátu svojho voleného zástupcu. Podľa slov hovorcu vlády je toto prvý krok k zavedeniu demokracie. Tak ako iné oblasti, aj Blue Valley si bude voliť svojho guvernéra.

Prirodzenými kandidátmi sa stali starešinovia dedín, majitelia podnikov, duchovní a iné výrazné osobnosti. Už teraz je však jasné, že obdobie volieb bude náročné pre každého, kto sa práve nachádza, alebo žije v Blue Valley. ISAF bude musieť dozrieť na demokratický priebeh volieb, no priamo samotní obyvatelia sa budú musieť rozhodnúť, kto si získa ich priazeň, hlas a tak aj MOC nad Blue Valley.

Toto leto bude horúco, nielen počasím, ale aj blížiacimi sa voľbami. V úvode septembra sa rozhodne o novom guvernérovi a situácia sa možno upokojí.